Gizlilik - Güvenlik Politikası

Gizlilik - Güvenlik Politikası

vikaon.com, tüm kullanıcılarının kişisel bilgilerini, güvenlik ve gizlilik prensipleri doğrultusunda koruyan çevrimiçi bir alışveriş platformu olmayı hedeflemektedir. Kullanıcının kimliği, adresi, e-posta adresi, telefon numarası, IP adresi, tarayıcı tipi, ziyaret tarihi, saati vb. bilgiler kişisel bilgi olarak tanımlanmaktadır.

 

vikaon.com'un kullanıcılarının verdiği bilgilerin güvenliğini sağlamak için gelişen teknolojiye uygun önlemler alınmaktadır.

 

vikaon.com Gizlilik Politikası, kullanıcıların verdiği bilgilerin kullanılma amacını ve sitenin kullanılma şeklini içermektedir.

 

vikaon.com, üzerinden kullanıcılar tarafından kendisine iletilen kişisel bilgileri işbu "Gizlilik Politikası" ve "Web Sitesi Kullanım Koşulları" hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. vikaon.com aynı zamanda; kullanıcı kimliği, adresi, e-posta adresi, telefon numarası, IP adresi, tarayıcı tipi, ziyaret tarihi, saati vb. bilgileri istatistiksel değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.

 

Kullanıcılara ve üyelere ait kişisel bilgiler, kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda sayılan haller hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. Kişisel bilgi ender olarak vikaon.com için veya onun adına hareket eden üçüncü taraflara veya vikaon.com'un işi ile ilgili olanlara, verilerin özgün olarak kullanım amacını daha iyi işlemek veya kullanıcıların önerdiği amaçlara uygun olarak daha iyi hizmet verebilmek üzere verilir.

 

vikaon.com, dahilinde başka sitelere link verebilir. vikaon.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

 

vikaon.com, kullanıcıların ve üyelerin, gizlilik politikasının maddelerine veya yasalara aykırı olarak kullanıldığını tespit ederse ve/veya yetkili mercilerden bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, kullanıcılarla ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.

 

Kullanıcılar, işbu gizlilik politikasında yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini kabul ederler. Platform terimi 4.b'ye (veri silme) uygun olarak değerlendirilmek için, kullanıcının Gizlilik Politikası kapsamında verilerinin tamamının silinmesini talep etme hakkı saklıdır. Kullanıcılar, tüm kişisel verilerin silinmesini talep etmek için resmi e-posta adresi veya telefon numarası gibi geçerli iletişim bilgilerini sağlayarak bizimle iletişime geçebilirler. İletişim için [email protected] adresini kullanabilirler. Ayrıca, kullanıcılar API key bilgisini kaldırmaları durumunda, hesaplarına dair herhangi bir veri tutulmayacağını da kabul ederler.