Kargo Yönetimi

Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasından yeni kargo firması ekleyebilir, mevcut olanları düzenleyebilir kargo ücretlerini ve kargo bölgelerini düzenleyebilirsiniz.

1. Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasına geliniz. 

2. İlgili kargo entegrasyonu sayfasının api ayarlarına tıklayınız.

3.  Açılan sayfada "Yeni Ekle" tıklayınız.

4. Açılan sayfada api kısmından ilgili kargoyu seçiniz.

5. Tüm istekleri eksiksiz doldurunuz. "GetBarcode Kullanılsın" kısmını işaretleyin.

6.  Api tanımlarını kaydettikten sonra, Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasından Kargo Firmasına api ataması yapınız.

Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasından ilgili kargo firmasının karşısında bulunan “Bölgesel” sütununda bulunan konum işaretine tıklayarak yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasından ilgili kargo firmasının karşısında bulunan “Kapıda ödeme” sütunundan düzenleme işaretine tıklayarak, kapıda ödeme ücretini belirleyebilir, aktiflik ve pasiflik ayarını güncelleyebilirsiniz.

Siparişler> Kargo Gönderileri sayfasından yeni ekle diyerek ilgili siparişinizi bu ekrana düşürebilirsiniz. Bu ekranda kargo etiketi alabilir ve kargo transferi yapabilirsiniz.

Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasından ilgili kargo firmasının karşısında bulunan “Tarife” sütunundan düzenleme işaretine tıklayarak, desi bilgilerinizi, şehir içi, şehir dışı ve yurt dışı kargo ücretlerinizi girebilirsiniz.

Siparişler> Kargo Yönetimi sayfasından ilgili kargo firmasının karşısında bulunan “Ücretsiz limiti” sütunundan düzenleme işaretine tıklayarak, ücretsiz kargo limitini üye gruplarınıza göre belirleyebilirsiniz.

  1.  Gelen sipariş faturalandıktan sonra Siparişler> Kargo Gönderileri sayfasına buraya otomatik eklenecek zorunlu olmadıkça manuel eklemeyiniz.

  2. Kargo Gönderilerinin ilk olarak web servise transfer edilmesi gerekmekte. "Transfer Et" butonuna bastığınızda başlayacaktır.

  3. Web servise iletilen gönderiler belirli aralıklarla sorgulanacak,

  4. İlk hareketi algıladığında siparişin sürecini "Kargoya Verildi" olarak değiştirecektir.

  5. Teslim edildiğini algıladığında sipariş sürecini otomatik değiştirecek

NOT: Pazaryeri Siparişleri için kargo anlaşması pazaryeri üzerindense, Entegrasyon tanımlı Kargo Firması kullanılmamalıdır.